ZESPOŁY
A | A | A

Wesołe Nutki z Mąkolna

Niezmiennie młode i piękne Wesołe Nutki świętują jubileusz 10-lecia działalności. Z tej okazji, po 6 latach przypominają się słuchaczom Radia Wrocław.

Powstanie zespołu zainspirowała Pani Urszula Wróbel, która jest sołtysem Mąkolna w gminie Złoty Stok. Gdy pojawiła się potrzeba zaśpiewania na gminnej imprezie zaprosiła trzy dziewczynki i dały swój pierwszy koncert. Wszystkim tak się spodobało, że postanowili założyć zespół. Tak w 2012 roku powstały Wesołe Nutki. Dziś mamy już kolejny skład zespołu, ponieważ Wesołe Nutki wciąż się odmładzają. W roku jubileuszowym w zespole śpiewa kilkanaście dziewczynek w wieku od 4 do 18 lat. Mają też solistę, który śpiewa i gra na akordeonie. To utytułowany na wielu konkursach Gabryś Charęza. Zespół ma ogromne wsparcie rodziców i dziadków, którzy kibicują im na próbach i podczas koncertów. Oprócz muzykowania grupa kultywuje inne tradycje ludowe takie jak: chodzenie z herodami i kogutem dyngusowym.

Zespołem kieruje Urszula Wróbel. Na akordeonie przygrywa Kazimierz Wrona, a na bębnie Stanisław Braszka. Poprzednio Wesołe Nutki prezentowały się w edycji JESIEŃ 2016. Zajęły 2 miejsce.

Zespół organizuje spotkanie dziecięcych zespołów ludowych. Przegląd "Magdalenki" odbywa się w lipcu. W tym roku będzie to druga edycja imprezy.

DŹWIĘKI
Utwór 1
Utwór 2
Utwór 3
Wesołe Nutki z Mąkolna rozmowa z członkami zespołu - Małgorzata Majeran-Kokott
ZDJĘCIA

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
RADIO WROCŁAW NA FACEBOOKU
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM