ZESPOŁY
A | A | A

Notowanie 7

MMK
Utworzono: 2022-05-26 09:10
Sąsiadeczki zebrały w minionym tygodniu najwięcej głosów poprzez sms-y (74). Razem z głosami telefonicznymi oraz premią to 116 głosów. Na drugim miejscu Wesołe Nutki, które zebrały najwięcej głosów telefonicznych (65). Razem 80 głosów. Na miejscu trzecim Echo z Bolkowa z sumą 58 głosów.

Jubileusz 30-lecia działalności świętuje zespół ludowy Ale Babki z gminy Świdnica. Spotykają się 28 maja w świetlicy w Witoszowie Dolnym, by z przyjaciółmi biesiadować i przypomnieć swoją historię.

O formalnym powstaniu Zespołu Śpiewaczego „Ale Babki” zdecydował Urząd Gminy Świdnica w 1992 roku, a wiązało się to z ideą stworzenia reprezentującego całą gminę dużego zespołu, który skupiałby, działające w rozproszeniu i zmagające się z różnymi problemami organizacyjnymi, zespoły już istniejące: „Złoty Kłos” (Słotwina), „Jubilatki” (Witoszów Dolny) i „Kalina” (Pogorzała). Efektem tej decyzji było stworzenie 44-osobowego zespołu śpiewających pań, co czyniło go jednym z najliczniejszych amatorskich zespołów ludowych i wyróżniało podczas konkursów, przeglądów oraz festiwali muzyki ludowej.

Od początku działalności zespołu kierownikiem była Zofia Fryczyńska, instruktorem muzycznym Hanna Raszkiewicz, a pierwszym akompaniatorem Wiktor Janulewicz (po jego śmierci w 2006 r. zastąpił go Zdzisław Christ).Kierownictwo z ramienia Koła Gospodyń Wiejskich przejęła Helena Wiśniewska.

Na antenie Radia Wrocław Ale Babki prezentowały się w 2010 roku. Oto informacje ze strony GOKiS w Świdnicy " Tym razem autorka audycji, Pani Małgorzata Majeran-Kokott, 13 stycznia br. odwiedziła wraz z ekipą PRW świetlicę wiejską w Witoszowie Dolnym, gdzie odbyło się nagranie zespołu "Ale Babki". Zespół zaprezentował program złożony z kolęd i pastorałek oraz kilku innych piosenek. Wywiadów do audycji udzieliły panie z zespołu: Zofia Fryczyńska, Krystyna Fabiś, Helena Wiśniewska, Genowefa Jeżyk i Krystyna Stanikowska. Wszystkich serdecznie zapraszamy do głosowania na "Ale Babki" za pomocą SMS-ów na numer 71160 o treści: RW Kapela ALE BABKI.

Punktacja łączna
1. Wesołe Nutki z Mąkolna 507
2. Sąsiadeczki z Dobrzenia 478
3. Echo z Bolkowa 299
4. Cicha Woda z Udanina 215
5. Rusałki z Pomocnego 125

Oddano głosów: 0

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
RADIO WROCŁAW NA FACEBOOKU
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM