ZESPOŁY
A | A | A

Notowanie 6 Edycji wiosennej Listy Przebojów Ludowych

MMK
Utworzono: 2017-05-22 09:42
I mamy niespodziankę. Do ataku ruszyli Osetnopolanie. Zebrali 161 głosów poprzez SMS-y i zajęli pierwsze miejsce. Najwięcej głosów telefonicznych wpłynęło na Niezapominajki, które zajęły miejsce trzecie. Przed nami jubileuszowa sobota. 27 maja pięciolecie działalności świętują Zbytowianki oraz Gajkowianie.

Zespół Zbytowianki działa od lutego 2012 roku.Inicjatorką wspólnego śpiewania była nauczycielka pani Krystyna Bujak, która korzystając z rodzinnej pamiątki jaką jest ponad 100-letnia kantyczka, uczyła piosenek i zachęcała mieszkanki wsi do ludowej twórczości. "Zbytowianki" to grupa 22 kobiet, którą muzycznie prowadzą Barbara i Krzysztof Matuszewscy. Pan Krzysztof gra na akordeonie natomiast Pani Barbara dobiera repertuar.

Promocją zespołu zajmuje się Pani Halina Krzemińska, której mąż wyrzeźbił drewnianą figurę Zbytowianki, która ozdabia teren przed świetlicą wiejską w Zbytowej. Na wspólne świętowanie Zbytowianki zaprosiły zaprzyjaźnione zespoły: Sąsiadeczki z Dobrzenia, Kostrzan ze Strzegomia oraz zespół Radośni z Wróblowic.

Biesiada rozpoczyna się o godzinie 16-tej a tańce i hulanki , jak zapewniają organizatorzy, potrwają do białego rana.

Również w lutym 2012 rozpoczęli ludowe śpiewanie Gajkowianie z Gajkowa. Jest to zespól wielopokoleniowy, i to w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w zespole występują prawie całe rodziny. Śpiewają babcie, ich córki i wnuczki oraz pary małżeńskie, można powiedzieć "muzykująca rodzina". Zespół składa się z 17 osób: 11 pań i 6 panów. Repertuar to piosenki ludowe, które opowiadają o życiu na wsi dawniej i dziś, na razie z regionu rzeszowskiego, ale w planach jest program na kanwie ludowych piosenek góralskich. Śpiewają też piosenki okolicznościowe i religijne.

Notowanie 6

1. Świtezianie z Jelcza Laskowic 941
2. Niezapominajki z Osłej 801
3. Agawa z Kudowy Zdroju 352
4. Osetnopolanie z Osetna 331
5. Con Moto z Piławy Dolnej 142

Oddano głosów: 0

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
RADIO WROCŁAW NA FACEBOOKU
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM